

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3.04 mm |
| Width | 1.4 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 1.01 mm |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 100 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Max Power Dissipation | 300 mW |
| Power Dissipation | 300 mW |
| Max Collector Current | 100 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 65 V |
| Transition Frequency | 100 MHz |
| Element Configuration | Single |
| Max Frequency | 100 MHz |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 65 V |
| Max Breakdown Voltage | 65 V |
| Gain Bandwidth Product | 100 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 80 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 600 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| hFE Min | 90 |
| Schedule B | 8541210080 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 months ago) |
| Max Cutoff Collector Current | 10 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 4135
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10601
Ext.Price$0.10601
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10601 | $0.10601 |
| 10 | $0.06070 | $0.60700 |
| 50 | $0.04773 | $2.38650 |
| 100 | $0.03753 | $3.75300 |
| 500 | $0.02625 | $13.12500 |
| 1000 | $0.02317 | $23.17000 |
| 3000 | $0.02317 | $69.51000 |
